Детальний опис процедури професійної чистки

Професійна гігієна

Професійна гігієна в даний час є найважливішим елементом комплексного лікування захворювань тканин пародонта, а також невід'ємною складовою терапії всіх стоматологічних захворювань.

Гігієна ротової порожнини - це професійне чищення зубів шляхом видалення зубного каменю, над- і підясневих зубних відкладень, і згладжування поверхні кореня, що перешкоджає в подальшому утворенню зубного нальоту.

Особливу увагу заслуговує механізм утворення зубних відкладень.

I. Процес починається з відкладення органічних речовин на поверхні зуба. Утворюється наліт, до нього приєднуються бактерії і продукти їх життєдіяльності, в результаті чого відбувається формування твердої основи зубних відкладень.

II. Винекнення надясневого нальоту створює умови для формування підясневих відкладень, які підтримують запальний процес в навколишніх тканинах зуба.

III. З плином часу відбувається кальцифікація зубного нальоту, який перетворюється на зубний камінь. Зубний камінь, в свою чергу, служить "притулком" для бактерій, захищаючи їх від механічного та хімічного впливу, що створює сприятливі умови для їх розмноження і росту.

Ці процеси призводять до такого захворювання як пародонтит. У поетапному розвитку пародонтиту в тканинах, що оточують зуб, відбуваються запальні і деструктивні зміни кісткової тканини, в кінцевому результаті призводять до втрати зуба. Багатьма вченими в даний час доведено, що основною причиною захворювань пародонту є зубний наліт, який містить велику кількість мікроорганізмів.

Навіть при регулярному догляді за зубами досить складно забезпечити повноцінне чищення міжзубних проміжків, внаслідок чого в цих зонах відбувається активне накопичення зубних відкладень.

Професійну гігієну порожнини рота слід проводити 1 раз в 6 місяців. За деякими свідченнями 1 раз в 3 місяці (при наявності імплантів, протезних конструкцій, підтримуюча терапія при пародонтиті, ортодонтичному лікуванні, незадовільній гігієні).

Професійна гігієна порожнини рота проходить в кілька етапів.

За допомогою звукового наконечника і спеціально адаптованих насадок видаляються тверді зубні відкладення, як надясенні, так і підясенні. До таких відкладень відноситься зубний камінь. Ця процедура не шкодить емалі зубів і проходить безболісно.

Потім з поверхні зубів видаляється темний наліт використовуючи наконечник AIR-FLOW (EMS-SWISSQUALITY)

Методика полягає в тому, що на поверхню зуба під тиском подається повітряно-водна суміш зі спеціальним порошком (або на основі карбонату кальцію, або на основі гліцину). На відміну від традиційної соди (бікарбонату натрію), яка має гострі кути частинок, частинки карбонату кальцію мають сферичну форму і тим самим не пошкоджують поверхню зуба, а очищають і полірують її.

За допомогою спеціальних насадок (щіточок, гумових головок) і різних полірувальних паст зуби поліруються. Робиться це для того, щоб поверхня зуба була гладкою і до неї якомога довше не відбувалася фіксація нового нальоту. В кінці процедури, по показанням, насичуємо зуби фтором для зміцнення емалі і зменшення чутливості зубів.

Особливе місце в нашій клініці займають уроки гігієни, на яких ми підбираємо індивідуальні засоби гігієни порожнини рота в домашніх умовах, вчимо правильній техніці чищення зубів.Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: