Багато пацієнтів при відвідуванні стоматолога ставлять одне і те ж питання: «А які гарантії на Ваше лікування та протезування?» Вони мають рацію, адже часто доводиться стикатися з проблемою неякісного обслуговування або продажу неякісної продукції. Гарантія в стоматології - це можливість  мати пацієнту  певний вид захисту від некваліфікованих лікарів і неякісно виконаного протезування. На більшість послуг, що надаються існує гарантія, починаючи з пломби і закінчуючи таким складами видами протезування як імплантація.

Але не можна підвести поняття гарантії під всі види стоматологічної допомоги, не всі і не завжди залежить тільки від лікаря і його дій. Існує безліч факторів, що впливають на результати лікування крім нашого з вами бажання і дій. Наприклад, не завжди можна стовідсотково прогнозувати результат ендодонтичного лікування зуба. Безліч чинників впливають на результат такого виду лікування, починаючи від анатомічних особливостей будови кореня зуба (у кожного пацієнта вони різні) і закінчуючи реакцією організму на проведене лікування. Тому жоден відповідальний лікар не може гарантувати результат ендодонтичного лікування зі стовідсотковою точністю. Також дуже не просто прогнозувати лікування молочних зубів у дітей. Безліч факторів не залежать від лікаря . Це умови харчування, спадковість, дотримання гігієни, рівень імунітету. Просто не можна передбачати зміну будь-якого з перерахованих вище факторів, які відбуваються в період зростання і розвитку маленького пацієнта.

Не можна дати впевнену гарантію на одноразову послугу в ситуації, коли повний рот невирішених проблем і пацієнт свідомо не хоче займатися лікуванням зубів. Наприклад, приходить на прийом пацієнт і просить поставити йому пломбу в передній зуб, а в бічних відділах відсутні половина зубів. Не можна гарантувати, що поставлена ​​пломба прослугують йому багато років, якщо передні зуби несуть навантаження за себе і за всіх відсутніх. Звичайно гарантія на таку роботу буде мінімальною.

Важливе значення в наданні гарантії на виконану роботу або лікування має рівень здоров'я пацієнта, його ставлення до свого здоров'я і правильність виконання всіх рекомендацій лікаря. Гарантії на лікування і протезування надаються після проведення всього комплексу лікувальних заходів, які лікар визначив спільно з пацієнтом при проведенні консультації.

Для дотримання гарантій, необхідно виконання наступних рекомендацій:
- щоденна чистка зубів два рази в день по 3 хвилини з використанням пасти, щітки, флосів і ополіскувачів;
- відвідування стоматолога один раз в 3-6-12 місяців в залежності від рекомендацій;
- використання зубів і протезів тільки за призначенням, не можна гризти горіхи, відкривати пляшки, розкушувати фісташки і інші не призначені для зубів дії;
- Виконувати всі рекомендації лікаря по догляду за протезами і зубами, включаючи носіння кап, використання інтердентальних щіток, систем зрошення і масажу ясен;
- Чи збалансоване харчування, включення в раціон продуктів, що містять кальцій, фосфор і інші мікроелементи, необхідні для підтримки потрібного рівня кальцію в організмі пацієнта;
- Виключити куріння та інші шкідливі звички.

Якщо говорити конкретно про гарантії, які надаються в нашій клініці, то ми надаємо гарантію на всі види протезних і лікувальних робіт, за винятком ендодонтії та лікування молочних зубів. У кожному конкретному випадку лікар залежно від стану ваших зубів і рівня здоров'я, може запропонувати гарантію на свою роботу на термін від 1 року до декількох років.

Зниження гарантії:

1.При порушенні правил особистої гігієни порожнини рота термін придатності пломби знижується на 30%

2. При ГІ> 2 термін придатності знижується на 50%

3. При КПУ від 6 до 12-термін придатності знижується на 50%

4. Наявність трьох негативних умов, які впливають на термін придатності пломби, передбачає зниження гарантії на 60%