Професійна гігієна
 

Професійна гігієна в даний час є найважливішим елементом комплексного лікування захворювань тканин пародонта, а також невід'ємною складовою терапії всіх стоматологічних захворювань.
 
Гігієна ротової порожнини - це професійне чищення зубів шляхом видалення зубного каменю, над- і підясневих зубних відкладень, і згладжування поверхні кореня, що перешкоджає в подальшому утворенню зубного нальоту.
 
Особливу увагу заслуговує механізм утворення зубних відкладень.
 
I. Процес починається з відкладення органічних речовин на поверхні зуба. Утворюється наліт, до нього приєднуються бактерії і продукти їх життєдіяльності, в результаті чого відбувається формування твердої основи зубних відкладень.
 
II. Освіта наддесневого нальоту створює умови для формування підясневих відкладень, які підтримують запальний процес в навколишніх тканинах зуба.
 
III. З плином часу відбувається кальцифікація зубного нальоту, який перетворюється на зубний камінь. Зубний камінь, в свою чергу, служить "притулком" для бактерій, захищаючи їх від механічного та хімічного впливу, що створює сприятливі умови для їх розмноження і росту.
 
Ці процеси призводять до такого захворювання як пародонтит. У поетапному розвитку пародонтиту в тканинах, що оточують зуб, відбуваються запальні і деструктивні зміни кісткової тканини, в кінцевому результаті ведуть до втрати зуба. Багатьма вченими в даний час доведено, що основною причиною захворювань пародонту є зубний наліт, який містить велику кількість мікроорганізмів.
Навіть при регулярному догляді за зубами досить складно забезпечити повноцінне чищення міжзубних проміжків, внаслідок чого в цих зонах відбувається активне накопичення зубних відкладень.
Професійну гігієну порожнини рота слід проводити 1 раз в 6 місяців. За деякими свідченнями 1 раз в 3 місяці (при наявності імплантів, протезних конструкцій, підтримуюча терапія при пародонтиті, ортодонтичному лікуванні, незадовільній гігієні).
Професійна гігієна порожнини рота проходить в кілька етапів.
 
За допомогою звукового наконечника і спеціально адаптованих насадок видаляються тверді зубні відкладення, як наддесневие, так і підясенні. До таких відкладень відноситься зубний камінь. Ця процедура не шкодить емалі зубів і проходить безболісно.
 
Потім з поверхні зубів видаляється темний наліт використовуючи наконечник AIR-FLOW (EMS-SWISSQUALITY)

Методика полягає в тому, що на поверхню зуба під тиском подається повітряно-водна суміш зі спеціальним порошком (або на основі карбонату кальцію, або на основі гліцину). На відміну від традиційної соди (бікарбонату натрію), яка має гострі кути частинок, частинки карбонату кальцію мають сферичну форму і тим самим не дряпають поверхню зуба, а очищають і полірують її.

За допомогою спеціальних насадок (щіточок, гумових головок) і різних полірувальних паст зуби поліруються. Робиться це для того, щоб поверхня зуба була гладкою і до неї якомога довше не відбувалася фіксація нового нальоту. В кінці процедури, по показанням, насичуємо зуби фтором для зміцнення емалі і зменшення чутливості зубів.

Особливе місце в нашій клініці займають уроки гігієни, на яких ми підбираємо індивідуальні засоби гігієни порожнини рота в домашніх умовах, вчимо правильній техніці чищення зубів.

Самий ретельний догляд за порожниною рота будинку не може замінити професійну гігієну.

Часто ми стикаємося зі стійким нальотом на зубах, впоратися з яким в домашніх умовах буває складно.

І одним з найбільш оптимальних методів очищення зубів від нальоту є техніка Air Flow.

Суть процедури в тому, що поверхня зубів обробляється сумішшю води і порошку (на основі бікарбонату натрію) під тиском.

Повністю знімається наліт курця, наліт від кави, чаю, в тому числі добре очищається наліт в анатомічних ямках і на бічних поверхнях зубів.

 

TEBODONT терапія

Професійний догляд за ротовою порожниною з Швейцарі

Продукція TEBODONT® представлена ексклюзивно в аптеках і стоматологічних клініках.

TEBODONT з маслом чайного дерева для оптимального догляду за зубами і ротовою порожниною.
Проблеми з яснами, підвищене утворення зубного нальоту
TEBODONT® надає заспокійливу, лікувальний, укрепляющееі відновлювальний вплив на ясна.
TEBODONT® ефективний при лікуванні проблемних ясен і підвищеного утворення зубного нальоту.
TEBODONT® з успіхом пройшов клінічні випробування.
У масі клінічних дослідженнях було успішно доведено, що масло чайного дерева (Melaleuca Alternifolia), має антимікробну, протигрибкову, противірусну, а також антисептичну дію. Предотврящает утворення зубного нальоту, зміцнює ясна, защіщіал зуби від карієсу. Вміст олії чайного дерева (Melaleuca Alternifolia) - 0.75%
Зубна паста Тебодонт рекомендована виробником як щоденний профілактичний і лікувальний комплекс при запаленні слизової рота і ясен, і при збільшеному освіту зубних відкладень.
Зубна паста Tebodont - це ефективне рішення для успішної профілактики карієсу, пародонтиту, гінгівіту і різного роду запалень порожнини рота. Склад зубної пасти Tebodont доповнений маслом чайного дерева і ксилітом, тому дана паста ефективна не тільки як профілактичний препарат, але і для успішного лікування початкової стадії каріесних поразок, які представляють собою Меловідниє білі плями на поверхні зубної емалі.
переваги:
Оптимальна нормалізація кислотно-лужного балансу (нейтральний рівень pH6.5);
Масло чайного дерева - найвища бактерицидну дію і зміцнення ясен;
Додаткові мінерали в складі: хлорид натрій і калій фосфат;
Не змінює смакові відчуття і не забарвлює зубну емаль;
Фторид натрію - для зміцнення зубної емалі;
Ксиліт - захист від утворення налетних відкладень і яскраво виражене антікаріесние дію;
Низька абразивність.
Підходить дорослим і дітям від 6 років
Характеристики зубної пасти TEBODON
pH: 6,4
Абразивність за індексом RDA = 49 (середня)
Допоміжні компоненти: Ксилітол, надає антікаріесние вплив, захищає від утворення нальоту, фторид натрію в концентрації 1250 мг / л F-, захищає зуби від карієсу Мінерали: Натрій, Фосфат, Калій, Хлорид. Не змінює колір зубів і смакові відчуття Рекомендується для щоденного застосування
. Склад: Aqua, Glycerin, Silica, Xylitol, PEG-8, Propylene Glycol, Sodium Laurylsulphate, Potassium Phosphate, Cellulose Gum, Titanium Dioxide, Saccharin, Sodium Chloride, Melaleuca Alternifolia, Sodium Fluoride (1250 ppm F¯), Aroma, Limonene.
Обсяг: 75 мл.
Виробник: Dr. Wild & Co. AG,
Країна: Швейцарія


Детальний опис процедур професійної гігієни

Зняття назубних відкладень (зубного каменю)

Для цього використовується ультрозвуковий апарат (скалер, скейлер), що дозволяє ефективно, безболісно і швидко усувати масивні зубні відкладення, які формувалися протягом тривалого часу.

Поряд з ультразвуком застосовується ручний скейлинг спеціальними інструментами ( "LM-Instruments" Фінляндія).

Професійна система гігієнічної чистки зубів- Air Flow ( "EMS" Швейцарія)- одна з новітніх стоматологічних розробок.

Застосовується для ідеального очищення пігментованих зубів, видалення м'якого зубного нальоту, в тому числі і в таких важкодоступних місцях, як міжзубні проміжки. Система без болю і пошкодження емалі легко прибирає наліт від чаю, кави, сигарет. При цьому зуб полірується і набуває більш світлого відтінку, тому Air Flow застосовується перед підбором кольору реставрації зубів і в якості гігієнічної чистки перед процедурою офісного відбілювання. Хоча систему Air Flow і називають відбілюючою, вона є саме системою гігієнічної чистки. Коли видаляється наліт, зуби набувають свій первісний колір, але не змінюють його на інший,що мається на увазі під системою відбілювання. Не прибирає твердих зубних відкладень, плям при початковому карієсі, флюорозі, гіпоплазії емалі. Очищення зубів проводиться спеціальним апаратом, з сопла якого під тиском вилітає суміш повітря, води і  ароматизованого порошку на основі карбонату кальцію або гліцину, який має приємний смак. Апарат підноситься до зуба під кутом 45 градусів у напрямку від шийки зуба до коронкової частини. Асистент стоматолога направляє пилосос на струмінь суміші і використовує слюноотсос.

Після процедури, протягом приблизно 2-3 годин не можна вживати продукти, здатні забарвити емаль (чай, кава,шоколад, цигарки, цитрусові, томати, яскраві напої, буряк),оскільки саме за такий час відновиться кутикула

(плівка з органічних речовин, яка покриває зуби і захищає їх в нормі), так як вона знімається при чищенні Air Flow. Іноді після застосування системи гігієнічної чистки зубів може виникати гіперчутливість зубів, тоді слід провести ремінералізуючу терапію.

Професійне чищення зубів Air Flow рекомендують проводити раз на півроку, або лікар радить індивідуальні варіації відвідувань, виходячи з конкретного клінічного випадку.

Полірування зубів. Після процедури Air Flow проводиться полірування зубів пастою "Detartine", "DetartineZ" ( "SEPTODONT" Франція), "ApaCare" ( "Cumdente GmbH" Німеччина), c використанням полірувальних гумок, щіток.

Після процедури, щоб знизити можливу гіперчутливість, зуби покривають фторвмістним лаком - спеціальним препаратом, який теж підвищує стійкість емалі і перешкоджає появі карієсу. Саме тому проводити професійну чистку зубів рекомендується хоча б двічі на рік.

Аплікації та інсталяції на яснах лікарськими засобами проводяться при вираженій кровоточивості ясен, для обробки кишень з метою придушення патогенної мікрофлори і зняття запалення.

Ін'єкції в ясна лікарськими засобами - методика введення в осередок ураження лікарських засобів для прискорення регенерації тканин.

"Прекрасний зовнішній вигляд - це тільки супутній ефект, а першу чергу професійна чистка - це профілактика зубних захворювань"