Протезування зубів (ортопедична стоматологія) - вініри, металокерамічні коронки, безметалова кераміка, в сучасному протезуванні зубів або, як відновити зуби за допомогою стоматолога-ортопеда.
Відсутність зубів у роті призводить до безлічі проблем, таких як:
- неможливість повноцінно прожовувати їжу, а це підвищений ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту;
- при втраті одного або декількох зубів, зуби що залишилися піддаються підвищеному навантаженню. Наслідком цього є стирання і відколи емалі, поява рухливості зубів;
- тривала відсутність зубів веде до атрофічних змін (відбувається спад кісткової тканини) у верхній і нижній щелепах, міняючи зовнішність людини не в кращу сторону;
- за відсутності всього двох-трьох жувальних зубів може розвинутися дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), що приносить такі неприємності, як біль, клацання, дискомфорт в ділянці суглоба;
- втрата зубів - серйозний косметичний недолік. Той, хто вважає, що зуби «заховані» у роті і нікому не видно, помиляється. Відсутність зубів, або нездорові зуби псують зовнішність значно більше, ніж зморшки, неакуратна зачіска або макіяж. У розмові наш погляд найчастіше падає на рот і зуби при цьому знаходяться в центрі уваги.
Рішенням всіх цих проблем займається наш стоматолог-ортопед (по народному - "протезист"), який дає Вам шанс відновити відсутні зуби, використовуючи найсучасніші методи протезування.
Отже, що ж таке зубне протезування, або ортопедична стоматологія?
Протезування зубів - це, перш за все наука і мистецтво відновлення структури, функції і зовнішнього вигляду частково або повністю втрачених зубів заради зручності і здоров'я пацієнта. Показаннями до протезування зубів або ортопедичного лікування є:
- патологічна стертість зубів (в тому числі спричинена бруксизмом), яка усувається протезуванням вінирами або коронками;
- значне руйнування зуба, яке відновлюється за допомогою мікропротезування керамічними вкладками, накладками або коронками;
- повне руйнування зуба, яке, при збереженні кореня зуба, відновлюється вкладкою або внутрішньоканальними штифтами і коронками;
- повна відсутність зуба (адентія), яке усувається знімним або незнімним протезуванням, або імплантацією;
- множинні дефекти зубного ряду (в тому числі треми і діастеми) - використовуються всі види протезування.
Вибір ортопедичної конструкції (міст, бюгель, пластинчастий протез, коронки або протезування на імплантаті) буде залежати від кожного конкретного випадку і визначається стоматологом-ортопедом спільно з пацієнтом.
Тепер ми підійшли до питання про те, що протезування зубів буває знімним і незнімним.
Щодо знімних протезів скажемо лише те, що до цього виду протезування доводиться вдаватися тоді, коли відсутні жувальні зуби (так звані кінцеві дефекти зубного ряду).
Знімні зубні протези бувають досить простими (пластинчастий протез, протез на нейлонової основі) або складними за технологією свого виготовлення (бюгельний протез), але всі вони володіють одним загальним недоліком - до них доводиться звикати.
Знімні протези необхідно регулярно знімати для гігієнічного догляду за ними. Але, треба визнати, іноді тільки знімний протез є єдино можливим способом відновлення зубного ряду.
На щастя, в останнє десятиліття дуже активно і успішно розвивається стоматологічна імплантологія, що дала в руки лікарів-стоматологів ключ для зовсім іншого підходу до протезування зубів в Києві. Завдяки імплантації можливо обійтися без знімних протезів навіть при відсутності всіх зубів!
До незнімних протезів відноситься велика група протезів, різноманітних за складом матеріалів і технології виготовлення. Загальним для цієї групи протезів є те, що вони фіксуються в порожнині рота постійно, не вимагають тривалого звикання і (при правильному виготовленні) не спричинюють дискомфорту пацієнтам.
Ми Вам детально розповімо про найсучасніші види незнімного протезування, такі як коронки, мостоподібні зубні протези, мікропротезуванння і вініри.
Найпоширеніший вид незнімного протезування - коронки і мостоподібні протези, можуть бути металокерамічними або суцільнокерамічні.
Зараз практично кожен знає, що таке металокерамічна коронка.
Це коронка, що складається з металевого каркаса і нанесеної на нього кераміки. Вона поєднує в собі міцність металу і естетику кераміки. Як каркас коронки застосовується кобальт-хромовий сплав, чистий титан або спеціальні стоматологічні сплави благородних металів з вмістом золота, платини і паладію.
Однак найкращим на сьогоднішній день матеріалом для естетичного протезування є безметалева кераміка. Вона не викликає алергічних реакцій, гальванічного ефекту і за своїми фізичними властивостями (світлозаломлення, твердость) дуже близька до емалі зуба.
Коронки з безметалової кераміки мають ідеальну естетику.
Всі, так звані, "голівудські посмішки" - не що інше, як високоякісна пресована безметалева кераміка. Наприклад, при люмінесцентному освітленні металокерамічні коронки виглядають синюватими, а безметалеві пропускають світло зовсім, як натуральний зуб.
З появою нових технологій стало можливим виготовлення не тільки суцільнокерамічних коронок, але і керамічних мостовидних протезів як на фронтальні, так і на жувальні зуби.
Матеріал, застосовуваний для таких робіт - надміцна кераміка - оксид цирконію. Для роботи з цим матеріалом необхідно дуже серйозне обладнання і високий професіоналізм як техніка зуботехнічної лабораторії, так і нашого стоматолога-ортопеда.
Мікропротезування - це виготовлення з кераміки зруйнованої частини зуба (накладки або вкладки) і фіксація такої конструкції на збережену частину зуба. В результаті відтворюється анатомічна форма, функціональна цілісність і естетичний вигляд здорового зуба.
Для постановки традиційної коронки необхідна додаткова обробка тканин зуба. А мікропротез (накладка або вкладка), на відміну від коронки, є більш щадним видом протезування, при якому всі здорові тканини зуба зберігаються.
Вініри - це тонкі керамічні пластинки, що застосовуються при непрямій реставрації зубів.
Вони фіксуються на передні зуби і дозволяють найбільш дбайливим способом поліпшити їх естетичний вигляд.
Товщина винірів становить всього 0,5 мм, завдяки цьому вони, як і природна емаль зуба, прозорі, світло відбивається не від них, а від внутрішніх тканин самого зуба, тому зуби покриті винирами ні чим не відрізняються від «рідних» натуральних зубів.
Останнім часом в сучасній естетичній стоматології з'явився різновид керамічних вінірів - люмініри.
Люмініри тонше вінірів, їх товщина складає мікроскопічні 0,2-0,3 мм, і вони максимально наближені за своїми характеристиками до емалі живого зуба.
Протезування на імплантатах також, як і безметалеве протезування, є найбільш перспективним напрямком в сучасній ортопедичній стоматології.
При втраті одного зуба найраціональнішим видом протезування є протезування на імплантатах. В цьому випадку ми не травмуюємо обробкою під коронки сусідні з відсутнім зуби.
При встановленні коронок на імплантатах навантаження під час жування розподіляється найбільш рівномірно на всю щелепу, не перевантажуючи зуби, що збереглися.
Основні етапи виготовлення коронок, знімних і незнімних зубних протезів:
Весь процес виготовлення і установки керамічних і металокерамічних виробів в клініці "Просто Казка" займає один - два-три тижні і відбувається в кілька етапів.
Спочатку повністю проліковані зуби обробляються спеціальним чином і з них знімаються відбитки (зліпки). На цьому етапі пацієнту на оброблені зуби відразу встановлюються тимчасові коронки.
Тимчасова коронка герметично закриває оброблений зуб, служить надійним захистом від зовнішніх дратівливих чинників, зберігає анатомію зуба і має відмінну естетику. Іншими словами, наші пацієнти на всіх етапах протезування зубів не відчувають ніякого дискомфорту, так як мають зручні, міцні і красиві тимчасові коронки.
Потім, на підставі відбитків, в зуботехнічній лабораторії виготовляються "постійні" коронки або вініри необхідної форми та коляру.
На заключному етапі відбувається примірка і фіксація готових виробів на зуби.
Таким чином наша клініка надає Вам широкі можливості раціонально, надійно і з максимальною естетикою вирішити проблеми, пов'язані з відновленням зруйнованих або відсутніх зубів.