Догляд за ротовою порожниною

При дотриманні правил гігієни ротової порожнини рот виглядає здоровим, а подих - свіжим та приємним. Це означає, що:

 • Зуби виглядають чистими та вільними від зубного каменю
 • Ясна рожеві, не болять і не кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою
 • Неприємний запах із рота не є постійною проблемою 

  Якщо Ваші ясна болять і кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою, а з рота виходить стійкий неприємний запах, зверніться до стоматолога. Ці симптоми можуть бути ознакою захворювання.

  Стоматолог або гігієніст стоматологічний допоможуть Вам освоїти методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини і вкажуть на ділянки ротової порожнини, що потребують особливої уваги під час чищення зубною щіткою і зубною ниткою.

  Які методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини?
  Найнеобхідніша умова для здоров'я зубів та ясен - це підтримка правильної гігієни ротової порожнини. Здорові зуби - це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття. Це ще і запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров'я Вашого організму в цілому.

  Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, і ці процедури є менш болісними, дорогими та проблемними, ніж лікування уражень, які могли б бути зупинені на початковій стадії.

  Між регулярними візитами до стоматолога кожен із нас має дотримуватися простих рекомендацій, що значно зменшує ризик розвитку карієсу, пародонтиту й інших захворювань ротової порожнини. До них відносяться: 

 • Двічі на день чистіть зуби зубною щіткою і щодня прочищайте міжзубні простори зубною ниткою
 • Дотримуйтеся збалансованого режиму харчування, обмежуючи проміжні закуски між основними прийомами їжі
 • Використовуйте продукти для догляду за ротовою порожниною із вмістом фтору, у тому числі й зубну пасту із вмістом фтору
 • Полощіть рот ополіскувачами із вмістом фтору, дотримуючись рекомендацій Вашого стоматолога
 • Якщо Ви живете в місцевості, де вода не фторується, стежте за тим, щоб Ваша дитина у віці до 12 років споживала збагачену фтором воду або харчову добавку фтору. 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: