Естетика посмішки
 

Естетика посмішки

Основною мотивацією до вирішення проблем, пов'язаних з поганими зубами, є косметичний дефект і головна турбота естетичної стоматології - зняти психологічний дискомфорт.

Що ж робить посмішку красивою?

На думку сучасної стоматології досконалу посмішку визначають три компоненти:

 -рівні красиві зуби

 -здорові ясна

 -не пошкоджена червона облямівка губ, що підкреслює білизну зубів.

 Загальне поняття «рівні красиві зуби» означає, що вони мають естетичну форму, колір, а також позицію і оклюзійне співвідношення.Естетика в стоматології поєднує відновлення функції з індивідуальністю, характером і зовнішнім виглядом пацієнта.

 

Красива посмішка додає більше впевненості в собі, робить людину більш привабливим оточуючим.Використання в стоматологічній практиці таких технологічних нововведень, як художня реставрація зубів, порцелянові вініри і кераміка - дає можливість стоматологам ефективно змінювати як колір, розмір, форму, так і положення зуба. Так, тепер можна змінити такі характеристики, які було неможливо змінити в зовсім недавньому минулому.Які ж принципи дизайну посмішки і як вибрати посмішку, яка підійде саме Вам.

Ось кілька складових красивою посмішки:

- симетричність, зуби повинні бути всі на своїх місцях, без винятків;

- натуральний колір і блиск здорових зубів;

- красива форма і розміри зубів;

- зуби повинні широко і красиво виглядати при розмові, посмішці, сміху;

- зубний ряд повинен красиво поєднуватися з формою обличчя, усмішкою.

Відправною точкою в дизайні посмішки є симетрія. Правда якщо посмішка симетрична, то на це ніхто не звертає уваги, але як тільки око спостерігача виявляє нерівномірне оголення зубів праворуч і ліворуч, то це відразу ж викликає неприємне відчуття.В гарній посмішці центральні різці повинні виділятися. Так, посмішка молодої людини характеризується центральними різцями, які зазвичай довше бічних різців. Більш світлий колір, заокругленість куточків і прозорість ріжучого краю центральних різців - ось відмінні риси молодої посмішки.Однак, будь-який зуб залишається в недоторканому стані протягом дуже короткого часу. Кожен день зуби відчувають вплив сильних зношують навантажень, яке повільно, але безжально змінює і руйнує їх.Зношення і стирання зубів, проявляється в вкороченні центральних різців, притупленні резцового краю, в більш гострих куточках зубів і потемніння кольору. Іноді буває досить відновити прозорість ріжучого краю і людина «молодшає» на очах.У стоматології існує поняття чоловічої та жіночої посмішки. Для жінок краще закруглені кути верхніх різців - це відповідає юнацькому-сексуальному типу, а чоловікам більше «йдуть» різці з кутами, близькими до прямих.Історично склалося, що довгі загострені ікла були атрибутами агресії і жорстокості. З точки зору дизайну, форма верхньощелепних іклів є відображенням пасивності чи агресивності характеру. Агресивний ікло зазвичай довше сусідніх з ним зубів і має яскраво виражене загострення на кінці. Пасивний же ікло характеризується більшою опуклістю і більш тупим закругленим ріжучим краєм.Так само як і в давні часи племена майя або ацтеків інкрустували зуби нефритом, яшмою або золотом, так і в наш час у багатьох прогресивних стоматологічних клініках світу з'явився напрям прикраси зубів золотом, алмазами або комбінованими накладками. Використання сучасних склеюючих систем дає можливість міцної фіксації на емалі зуба, або в штучної керамічної коронки - золотих або діамантових накладок різних форм і розмірів.

 

Цікава і перспективна методика комп'ютерного підбору посмішки. Методика дозволяє пацієнтові побачити різноманітність можливих результатів лікування. На підставі знімка отриманого за допомогою цифрової фотокамери, лікар за допомогою комп'ютерної бібліотеки посмішок розраховує і погоджує з пацієнтом найбільш прийнятний варіант.Такі фактори, як розміри і положення центральних різців, вік, стать і характер пацієнта повинні обов'язково враховуватися при плануванні косметичного лікування і застосовуватися до кожного пацієнта індивідуально. Адже коли мова йде про красу, не буває і не може бути абсолютно правих і неправих.Описані елементи дизайну далеко не повністю відображають всі можливі теорії і методи формування дизайну посмішки. Стоматолог і пацієнт спільно повинні визначити елементи дизайну, які вони вважають найбільш значущими і застосувати їх для створення прекрасної і щасливої ​​усмішки.

Посмішки, з якої Ви сміливо зможете сказати: «Я подобаюся собі!»
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: